8 veidi kā atklāt meli un cilvēku kurš jūs vēlas tikai izmantot

Saglabājiet acu kontaktu
Acis spēj nodot ļoti daudz informācijas. Ja cilvēks nav spējīgs skatīties tieši jums acīs, jums noteikti vajadzētu to ņemt vērā. Parasti tā mēdz gadīties tad, ja cilvēks melo vai nevēlas līdz galam kaut ko pateikt. Starp citu, tie, kas melo, daudz biežāk mirkšķina acis.
Pievērsiet uzmanību runas virzībai
Tie, kas bieži melo, bieži atkārtos jūsu uzdoto jautājumu vai arī jūsu sacīto, lai radītu laiku jaunu melu izdomāšanai. Ilgas pauzes, nesaprotamas atbildes, dīvainas frāzes, šaubas – tas viss liecina par to, ka cilvēks, iespējams, jums melo.
Sekojiet līdzi neverbālām reakcijām
Pēc zinātnieku sacītā, 85% cilvēku sarunas notiek neverbālā veidā – tā ir ķermeņa novietošana, balss tonis, sejas izteiksme. Tie, kas melo, bieži krata kāju, liek rokas krustā uz krūtīm aizsardzības pozā, sakož lūpas, ar rokām aizsedz muti, bieži piekoriģē matus vai apģērbu, nervozē.

Lasi vēl: Slimnīcām būs pieejams struktūrfondu finansējums attīstībai
Pievērsiet uzmanību nesakritībām
Ja cilvēka stāstītajā kaut kas nesakrīt, kaut kādi fakti neiet kopā, tad noteikti palūdziet šim cilvēkam jums to visu apskaidrot. Ja viņš vēl vairāk jūs saputros, tad ziniet, ka tie ir vistīrākie meli.
Cik ļoti šis cilvēks ir atvērts sarunai?
Viena lieta ir nedalīties ar personīgo informāciju pirmajā randiņā. Taču, ja cilvēks novēršas no jautājumiem par viņa darbu, hobijiem vai izglītību – tas jau ir dīvaini.
Piefiksējiet skaļus paziņojumus
Tie, kam patīk melot, bieži vien citu nopelnus nodēvē kā savējos, padarot sevi par kaut kādiem varoņiem. Esie vērīgi tad, ja jūsu sarunu biedrs pēkšņi sāk lielīties ar kaut kādiem panākumiem un neticamiem talantiem. Iespējams, ka viņš ļoti “piepušķo”.
Neignorējiet savu intuīciju
Ja runa ir par attiecībām un jūtām, intuīcija šeit var reizēm mazliet nodot. Taču tas nebūt nenozīmē, ka tajā nevajadzētu ieklausīties. Noteikti pievērsiet uzmanību savai iekšējai balsij, iespējams, ka tajā tiešām nepieciešams ieklausīties.

avots

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru