Gribi vai netici, bet ja izmanto saldētus citornus – Teiksi ardievas cukura diabētam, liekajam svaram un pat audzējiem!

Citronu mizās ir vairāk vitamīnu nekā to sulā. Apmēram 5 – 10 reizes vairāk. Uztura speciālists un sieviešu veselības eksperts Dr. Marilins Glenvils ka citrona miza spēj dot lielu labumu cilvēka veselībai kopumā. Kā izrādās tad lielākais labus, antioksidantu, ir iekļaut  tieši augļu mizās un sēklā nevis pašā auglī.

Doktors cilvēkiem iesaka vairāk lietot smūtijus, jo tie ir veselīgāki par sulām, jo tajos var izmantot visu augli. Daudziem citrusaugļi nepatīk, jo to miza ir rūgta, bet ir vienkāršs veids, kas palīdzēs uzņemt citrusaugļus garšīgā veidā.

Lai sasaldētu citronu vispirms nepieciešams to dezinficēt ar ābolu sidru etiķi vai sodu. Pēc tam to vajadzētu noskalot ar aukstu ūdeni un nosusināt ar tīru dvieli. Tad citrusaugli ieliek saldētavā uz nakti. Kad citrons ir sasalis, to sarīvē.

Rīvēto citronu pārklāj ledus gabaliņos un glabā saldētavā. Tā to var izmantot dažādos veidos. Citrona miza nodrošina pilnvērtīgāku garšu ēdienam. To var pievienot salātiem, zupām, mērcēm u.c. Kā arī var pievienot smūtijiem, sulām, tējām.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru