“Latvijas dzelzceļš” atkārtoti izsludinājis konkursus Rīgas un Daugavpils dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projektiem

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) atkārtoti izsludinājis iepirkuma konkursus Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijai, Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstībai un Daugavpils pieņemšanas parka un tam piebraucamo ceļu attīstības-būvniecības īstenošanai, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijai prognozētā līgumcena ir 24,2 miljoni eiro. Šajā konkursā pretendenti var pieteikties līdz 11.jūlijam.

Daugavpils pieņemšanas parka un tam piebraucamo ceļu attīstībai-būvniecībai prognozētā līgumcena ir 42,73 miljoni eiro. Arī šajā konkursā pretendenti var pieteikties līdz 11.jūlijam.

Savukārt trešais iepirkuma konkurss ir par Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstību, kura prognozētā līgumcena ir 35,92 miljoni eiro. Pieteikšanās attiecīgajā konkursā noslēgsies 4.jūlijam.

LDz pārstāve Ella Pētermane aģentūrai LETA norādīja, ka iepriekš iepirkuma procedūras tika pārtrauktas, jo pretendentu piedāvājumi būtiski pārsniedza sākotnēji ieplānoto finansējumu. LDz pārskatīja tehnisko specifikāciju, rodot iespēju samazināt atsevišķu veicamo darbu apmēru, vienlaikus nodrošinot, ka sākotnējais mērķis tiek sasniegts.

Jau ziņots, ka Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijas mērķis ir uzlabot TEN-T dzelzceļa tīklā ietilpstošo Rīgas dzelzceļa mezgla posmu, pārbūvējot stacijas parku un sliežu ceļus, modernizēt signalizācijas sistēmu, kā arī izbūvēt divus sliežu ceļu divlīmeņu šķērsojumus gājējiem.

Daugavpils šķirošanas stacijas attīstības projekta īstenošanas laikā plānots pārbūvēt sliežu ceļus un pārmijas Daugavpils dzelzceļa mezgla “S” parkā, modernizēt dzelzceļa inženiertehniskās būves, apgaismošanas un elektroapgādes sistēmas, kā arī tehniskās drošības sistēmas.

Savukārt Daugavpils pieņemšanas parka un tam piebraucamo ceļu attīstības projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunu 12 sliežu ceļu Daugavpils pieņemšanas-nosūtīšanas parku, dzelzceļa savienojuma izveidei pārbūvēt atsevišķus Daugavpils “S” parka sliežu ceļus un pārmijas. Projekta īstenotājiem būs jāpārbūvē piebraucamo sliežu ceļu, savienojošo pagriezienu un pieslēgumu izbūve, kas savienos jauno parku ar Krustpils līnijas pieeju, jāizbūvē apsardzes un ugunsdrošības sistēmas, kā arī jāizbūvē mikroprocesoru vilcienu kustības vadības signalizācijas sistēma parkam, piebraucamajam ceļam ar kopējo integrāciju eksistējošās robežojošās signalizācijas sistēmās un dispečeru vadībā.

Projektu īstenošanai kopējais pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 89 miljoni eiro.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un LDz koncerna vadošais uzņēmums.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru