Latvijas Nacionālais arhīvs publicēs VDK dokumentus

Šogad publicējamās dokumentu grupas būs pieejamas Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) tīmekļvietnē nākošajā dienā pēc Ministru kabineta noteikumu “Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 6.novembra noteikumos Nr.747 “Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumi”” stāšanās spēkā

Vietnei varēs piekļūt no LNA centrālās mājas lapas www.arhivi.gov.lv sadaļas ” Aktualitātes” vai sadaļas “Virtuālās izstādes un digitālie resursi”. Speciālās digitālo resursu vietnes adrese ir “kgb.arhivi.lv”

Lai LNA tīmekļvietnē piekļūtu VDK dokumentiem un netieši ar VDK saistītiem dokumentiem, interesentiem būs jāreģistrējas, lai VDK likuma un Vispārējās Datu aizsardzības regulas prasību pārkāpuma gadījumā būtu iespējams identificēt personu. Reģistrējoties personai būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, (ja nav personas koda – ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, kas būs tā lietotāja vārds, un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis.

Publikācija šogad ir veidota kā virtuālā izstāde, ko veido šogad publicējamo dokumentu grupas un skaidrojošie materiāli. Šogad publicējamās dokumentu grupas ir

• PSR VDK darbinieku telefongrāmata;

• LPSR VDK ārštata operatīvo darbinieku uzskaites kartotēka;

• LPSR VDK aģentūras alfabētisko kartotēka;

• LPSR VDK aģentūras statistisko kartotēka;

• Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva fonda PA-101 “Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja” apraksti (uzskaites saraksti)

Dokumenti tiek publicēti oriģinālajā kārtībā. Vēršam uzmanību, ka lielākā daļa dokumentu ir krievu valodā un rokrakstā.

2019.g. janvārī vietne tiks papildināta ar lietās par sadarbības fakta konstatēšanu taisīto tiesas spriedumu rezolutīvajām daļām.

Vietnē publicētās ziņas ir informatīva rakstura ziņas un nerada juridiskas sekas bez atbilstoša fakta konstatējuma tiesas nolēmumā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru