Neuzķerieties: Rīgā kāds plaši izplatījis viltus ziņu plakātus

Valsts pašvaldības policija un Veselības Inspekcija brīdina iedzīvotājus neuzķerties uz nepatiesiem un maldinošiem plakātiem, kas izvietoti Rīgas sabiedriskā transporta pieturās un cituviet. Zināms, ka plakāti satur nepatiesu informāciju, kuras mērķis ir iebiedēt sabiedrību un likt tai domāt, ka Latvijā parādījusies nekad nesastapta un ārkārtīgi indīga zirnekļu suga.

Valsts pašvaldības policija savā Facebook kontā par notikušo ziņo plašāk:

“Rīgā izplatīti viltus ziņas saturoši plakāti

Šorīt, 30.jūlijā, Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju no Veselības Inspekcijas par to, ka Rīgā vairākas sabiedriskā transporta pieturās izplatīti plakāti, kas satur viltus informāciju. Proti, plakātos izplatīts paziņojums par indīgiem zirnekļiem, par kuriem it kā brīdinot Veselības inspekcija un citi operatīvie dienesti.

Šī ir viltus ziņa un pašlaik bažām nav nekāda pamata. Šādas informācijas izplatīšanu nav saskaņojusi ne Veselības inspekcija, ne arī citi operatīvie dienesti, ne arī Rīgas satiksme, kuras pieturvietās šādi plakāti izlīmēti.

Pašlaik par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu Rīgas pašvaldības policijā uzsākta administratīvā lietvedība. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 7000 eiro.

Policija lūdz iedzīvotājus ziņot par vietām, kur plakāti izlīmēti, kā arī sniegt jebkādu informāciju, kas varētu palīdzēt identificēt plakātu autorus, zvanot uz tālruņu numuriem – 67037811 vai 110.

Savukārt Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieksVoldemars Spungis skaidro, ka “uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt”. Spuņģis stāsta, ka minētais Tegenaria Agrestis Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam. Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi Tenegaria ģints pārstāvji, taču arī tie neesot ne pat mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastaps, jo šie zirnekļi medī tumsā. “Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir “Mājas svētība” – Latvijā tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem”, stāsta speciālists.”

Aicinām visus izvērtēt publiski pieejamās informācijas patiesumu un neuzķerties uz šādām iebiedēšanas provokācijām!

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru