Šīs 4 pazīmes liecina, par izteiktu zarnu vēzi. Cilvēki bieži par to nemaz neaizdomājas

Resnās zarnas vēzis ir viens no bīstamākajiem vēža veidiem, tas nav nāvējošākais, bet ir ļoti nopietns. 2016.gadā tika reğistrēti ap 140 000 saslimšanas gadījumu no šī tipa vēža(resnās vai tievās zarnas vēzis).

Šīs nav jauna veida briesmas, zarnu vēzis ir populārs vēža veids, bet viena no lielākajām problēmām ir, ka daudzi cilvēki gaida kamēr ir par vēlu un tikai tad dodas pie ārsta un uzsāk nepieciešamo ārstēšanos. Iemesls, kāpēc ir šāda veida situācija ir, ka simptomi ir smalki un viegli aizmirstami.

Šajā rakstā pastāstīšu,  par simptomiem, kurus visbiežāk  neattiecina uz šī tipa vēzi un kā samazināt risku, ka tas parādīsies.

Šo simptomu parasti neattiecina uz zarnu vēzi, jo krampji var būt simptomi daudzām citām slimībām, kas nav vēzis. Ja jūs jūtat vēdera krampjus, tas nenozīmē, ka jums vajag uztraukties.

Tomēr, ja krampji ir ilgstoši, intensīvi un neizskatās, ka tie varētu pazust un jums ir vēl daži simptomi, kas attiecināmi uz vēzi, tad dodieties pie ārsta cik ātri vien iespējams. Ir labāk būt pārliecinātam par savu veselību!

Lasi vēl: 4 pašas dīvainākās seksa pozas, kuras praktizēt bez smiekliem nav iespējams

Šis simptoms bieži tiek uztverts kā nekas nopietns nekā tas var būt. Šajā modernajā sabiedrībā šis stāvoklis nav nekas pārsteidzošs, daudzi cilvēki ir noguruši un visbiežākais iemesls ir miega trūkums.

Ja nogurums ir nemainīgs arī tad, ja guļat normālu laiku un jums ir sabalansēta ēdienkarte, kopā ar citiem simptomiem, kas signalizē par zarnu vēzi, tad tam nevajadzētu būt ignorētam, ir jādodas pie ārsta. Iemesls, kāpēc nogurums un vēzis ir saistīti ir, ka vēža šūnas patērē ķermeņa enerğiju.
Ja ir pēkšņs un dramatisks svara zaudējums, tas ir indikators daudziem vēža veidiem un viens no tiem ir zarnu vēzis. To sauc par neparedzētu svara zaudējumu, ja 6 mēnešu laikā pazūd 5% no cilvēka svara.

Piemērs: Ja cilvēks sver 100 kg un neparedzētu zaudē 5 kg 6 mēnešu laikā, šo situāciju var aprakstīt kā neparedzētu svara zudumu.

Kā jau pieminēju iepriekš vēža šūnas patērē ķermeņa enerğiju, bet tās ietekmē arī cilvēka imūnsistēmu, kas cīnās pret slimību un neļauj tai izplatīties. Šajā gadījumā šis ir iemesls, kāpēc ķermenis zaudē svaru.

4 Neregulāra zarnu kustība

Parasti cilvēki nepievērš uzmanību to zarnu kustībai. Laiks, konsistence un parādīšanās var atklāt dažādas problēmas ar jūsu veselību, ieskaitot zarnu vēža klātbūtni.

Zarnu polipi ir maza izmēra šūnas, kas ar laiku var kļūt par vēža šūnām, sāk ietekmēt zarnu kustību, kad tās pārveidojas audzējā. Šie audzēji var ietekmēt resnās zarnas funkcionēšanu un radīs izmaiņas izkārnījumos.

 

avots

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru