Gailenīšu laiks rit pilnā sparā! Kā pareizi uz ziemu iesālīt gailenītes?

Sēņotāju sezona sākas maijā ar bērzlapītēm, un beidzas tikai vēlu rudenī. Pa šo laiku rūdīti “kluso medību” piekritēji sacenšas viens ar otru ne tikai sēņu lasīšanā, bet arī to pagatavošanā, kā arī ziemas krājumu gatavošanā.  

Un viena no ilgi gaidītajām sēnēm, kas aktīvi parādās jūnija sākumā, ir gailenes. Šodien mēs pastāstīsim, kā pagatavot gailenes, piedāvājot 2 principiāli atšķirīgas receptes to iesālīšanai uz ciemu. Būs interesanti un garšīgi.

Gailenes
Gailenes ir pārsteidzošas sēnes, kas ir ne tikai garšīgas un veselīgas, bet arī ārkārtīgi dzīvotspējīgas. Tajās nav tārpu, un tās nepūst lietainā laikā, bet karstā laikā neizkalst. Tās ir ērti pārvadāt gan spainī, gan maisiņā, jo gailenes nesaspiežas un nelūzt.

Šīs sēnes aug atklātos laukos un koku paēnā veselām ģimenēm. Tāpēc, atrodot vienu gaileni, ir vērts kārtīgi paskatīties apkārt – visticamāk, ka blakus ir paslēpušās vēl daudzas “rudās” sēnes.

Azarts gaileņu lasīšanā ir visai saprotams, jo no tām var pagatavot brīnišķīgu uzkodu, lai pabarotu gan mājiniekus, gan ciemiņus. Lai iesālītu gailenes, var izmantot divas atšķirīgas receptes: karsto un auksto. Piedāvājam izmēģināt abas.

Izmantojot sālīšanu karstā veidā, gailenes aplej ar jau gatavu marinādi. Tāds variants noder gan, lai pagatavotu krājumus ziemai, gan arī ātrai pasniegšanai galdā.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru