Nu ko, autovadītāji! Policisti varēs jūs tagad daudz bargāk sodīt

Laikam ejot mūsu varas pārstāvji domā kā palielināt drošību uz Latvijas ceļiem un šodien tas tika nolemts līdz galam. 

Lasi vēl: 10 policistu noslēpumi par kuriem daudzi nezina un policisti nevēlas, lai kāds arī zinātu.

Par telefona lietošanu braukšanas laikā, pagrieziena nerādīšanu, kā arī bērnu vešanu bez sēdeklīša un nepiesprādzēšanos ir jāsoda bargāk, otrdien, 29.maijā, lēma Saeimas Juridiskā komisija, izskatot grozījumus “Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirms otrā lasījuma, vēsta lsm.lv

Policisti ir novērojuši, ka lielākā daļa autovadītāju nelieto drošības jostas, braukšanas laikā runā pa mobilo tālruni un ved bērnus bez tiem paredzētā sēdeklīša.

Tieši tādēļ šie likuma grozījumi tika pieņemti un akceptēti. Tas viss, lai vairotu cilvēku drošību.

Paredzēts, ka sods par telefona lietošanu pie stūres būs 25 līdz 100 eiro. Pašlaik pārkāpumu soda ar brīdinājumu vai summu līdz 15 eiro. Likumā ar telefonu tiks izprasta jebkura viedierīce. Braukšanas laikā nedrīkstēs lietot arī, piemēram, planšeti.

Valsts policijā norāda, ka pērn par telefona lietošanu pie stūres sastādīti 3390 protokoli, bet ar jaunajām ekipāžām, kuras speciāli aprīkotas šāda pārkāpuma atklāšanai, sodīto skaits varētu pieaugt pat desmit reizes, raksta lsm.lv

Likuma grozījumi paredz paaugstināt sodus arī par pagriezienu nerādīšanu, kas būtu no 15 līdz 30 eiro. Pašlaik, līdzīgi kā par telefona lietošanu pie stūres, pagrieziena nerādīšanu soda ar brīdinājumu vai summu līdz 15 eiro. Soda apmērs nemainīsies riteņbraucējiem un mopēda vadītājiem, kuriem maksimālais sods ir 7 eiro.

Jāpiemin, ka arī par agresīvu braukšanu autovadītāji tiks sodīti daudz bargāk un skarbāk.

Par likumprojekta grozījumiem Saeimai vēl jālemj otrajā un trešajā lasījumā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru