Pankūku pīrāgs no sēnēm un vistas manā ģimenē ir īpaši iecienīts! Es viņu vēl gatavoju ar ogām, sieru, dārzeņiem – katru reizi savādāk!

Esmu šokā, jo sanāca daudz garšīgāk nekā es biju iecerējusi!

Lasi vēl: Torte kas gatavojama uz pannas. Vieglāku tortes recepti jums neatrast! Gatavoju viņu jau vairākus gadus no vietas

Tev vajadzēs: 
Pankūkām:
milti — 4-5 ēdamk.;
piens — 0,5 litri;
olas — 2-3 gab.;
ciete — 1 ēdamk;
sāls, cukurs pēc garšas;
saulespuķu eļļa — 1 ēdamk.
Pildījums:

vistas krūtiņa — 1 gab;
krējums — 150 g;
siers — 200 g;
sēnes un eļļa cepšanai;
zaļumi pēc garšas.

Lasi vēl: Kraukšķīgi gurķīši uz ziemu, kuri paliks atmiņā, bet galvenais – bez sterilizācijas. Vecmāmiņa ieteica.
Pagatavošana:

Izcepiet pankūkas. Pagatavojiet mīklu un uzmanīgi izklājiet uz pannas un apcepiet no abām pusēm. Pīrāgam vajadzēs aptuveni 12-15 pankūkas. Pildījumam vajadzēs apcept vistas krūtiņu saulespuķu eļļā, sīki to sagrieziet un pievienojiet krējumu. Sēnes apcepiet kopā ar sīpolu.

Formu kurā cepsiet pīrāgu ietaukojiet. Formas apakšā nolieciet pankūkas. Aptuveni 3-4 pankūkas. Tagad sāciet kārtot pa slāņiem visu. Uz pankūkām lieciet vistu, sēnes un zaļumus. Vistas kārtu apkaisiet ar sarīvētu sieru. Ir jāsanāk apmēram 5-6 slāņi.

Slāņus nobeigt vajag ar pankūku. Apgrieziet pankūkas maliņas, kuras ir nokarājušās. Vēlamies taču lai izskatās skaisti, ne tikai garšīgi!Pildījuma viducī ielieciet krējumu. Uzsildiet cepeškrāsni līdz 180°С, un cepiet pīrāgu aptuveni 15-20 minūtes.

Gatavo pīrāgu novietojiet uzmanīgi uz trauka, kurā viņu pasniegsiet. Pankūku pīrāgu ir jāpasniedz siltu. Sanāks ļoti garšīgi un neviens nepaliks vienaldzīgs!

Labu apetīti!

 

avots

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru