Uzņēmēja šokā: Alga VISMAZ 1500 eiro mēnesī, bezmaksas pusdienas, 15 brīvdienas, bet nav, kas strādā!

Alga VISMAZ 1500 eiro mēnesī, bezmaksas pusdienas, 15 (!) brīvdienas, bet nav, kas strādā!

Man un manai ģimenei pieder restorāns. Jau mēnešiem ilgi mocamies atrast viesmīļus (un pavārus). Bet stāsts par viesmīļiem, kuru šajā valstī, acīmredzot, NAV! Un es tiešām nesaprotu, kāpēc?

Būt restorāna īpašniecei mazā uzņēmumā nenozīme sēdēt skaistā kostīmiņā ar lakotiem nagiem pie MacBooka, malkojot kafiju. Mēs ar mammu aizpildām visus robus – gan apkalpojam klientus, gan vedam tomātus no Centrāltirgus… pašas esam gan PR speciālistes, gan trauku mazgātājas vienā personā. Bieži pati esmu viesmīle, jo te kāda saslimst, te tiek “ieslēgta dzīvoklī” un tā tālāk.

Pēc kārtējās piespiedu maiņas esmu neizpratnē – kur ir problēma būt viesmīlei? Pēdējo reizi, kad strādāju, dzeramnaudās vien nopelnīju teju 100 eiro – PAR VIENU DIENU! PLUS alga un bonusi! OK, mans restorāns, mani klienti – strādāju no sirds, tāpēc arī dzeramnauda lielāka, BET te apsēdos un parēķināju – izdarot pusi no tā, ko daru es, pat visslinkākā viesmīle saņems 1500 eiro mēnesī (alga + dzeramnaudas).

Un tas vēl nav viss! Jāstrādā vien 15-16 dienas mēnesī – pārējās pilnīgi brīvas, lai baudītu vasaru, sauli, jūru. Jebkurš ofisa darbinieks par tādu algu un brīvdienām varētu tikai sapņot.

Pēc divu gadu darba restorānā man, iespējams, nekad mūžā, dodoties ceļojumos, nebūs jāmaksā par viesnīcu. Labais pievelk labo – mums ir vissuperīgākie klienti, kas pēc gardas maltītes teju lūdzas, lai viņus apciemo – arī viņi vēlas mūs iepazīstināt ar savu kultūru, kā nupat to izdarījām mēs.
Sociālās garantijas, gardas BEZMAKSAS pusdienas, ja bijusi gara diena – izsaucam meitenēm TAXI vai pašas aizvedam mājās.

Lasi arī: Tēvs ielika saldētavā savu 1,5 mēnešus veco meitu, lai viņa beigtu raudāt, bet pats aizgāja skatīties televizoru…

Kāpēc nav viesmīļu? Meitenes tiešām dod priekšroku augstpapēžu kurpēm un ofisa krēslam – pat tad, ja par to saņem divreiz mazāk?

Lai redzētu uzņēmējas orģinālierakstu un kur pieteikties, šķir otru lapu

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru