Vasaras sezonas atklāšana Turaidā

Atklājot vasaras sezonu, Turaidas muzejrezervāts 1. maijā aicina izbaudīt brīvdienu Turaidas vēsturiskajā centrā, iepazīstot vēstures stāstus tūkstoš gadu garumā, izzinot vairāk nekā 35 ekspozīcijas dažādās ēkās un brīvdabā, sajūtot pavasara dvesmu Dainu kalnā un vērojot Gaujas senielejas skatus no pils Galvenā torņa.

Ikviens apmeklētājs, īpaši ģimenes ar bērniem, 1.maijā laika posmā no 11.00 līdz 17.00, aicinātas piedalīties orientēšanās spēlē “Turaidas pils noslēpumi”, kuras laikā būs iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar atsevišķiem krājuma priekšmetiem, ekspozīciju un interjera elementiem, kā arī apmeklēt šogad atvērtos pils ZA stūra pagrabus un apskatīt pili no jaunas skatu terases.

Šajā dienā un arī visu vasaras sezonu Turaidas muzejrezervātā mākslas telpā darbosies Siguldas mākslinieks Elmārs Gaigalnieks, piedāvājot apmeklētājiem iepazīt smilšu gleznu tapšanas brīnumu, iegūt pastelī vai eļļā gleznotu savu portretu un izbaudīt nesteidzīgas sarunas par mākslu.

Turaidas muzerjezervāts no 1. maija līdz 30. septembrim atvērts katru dienu bez brīvdienām no 9.00 līdz 20.00. Atvērtas ekspozīcijas brīvdabā, Turaidas pilī, baznīcā, Dārznieka mājā un.muižas saimnieciskā centra ēkās, kas atspoguļo Turaidas vēsturiskā centra attīstību tūkstoš gadu garumā Latvijas un Eiropas notikumu kontekstā.

Muižas smēdē ir iespēja satikt kalēju Andri Ščeglovu, bet muzeja Apmeklētāju centra pagrabiņā nobaudīt kafejnīcas “Mr.Biskvīts” pagatavoto aromātisko kafiju, garšīgās kūkas un smalkmaizītes.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru